Káblové chráničky

Používajú sa na ochranu káblov pri ukladaní do zeme, napr. pod komunikácie, námestia, pri výstavbe koľajových telies a tunelov atd. Vyrábané sú podľa STN EN 50086-2-4.

Ide o rúry dodávané v tyčiach s dĺžkou 6m alebo v kotúčoch (flexibilné) s dĺžkou 50m, ktoré majú vonkajšiou stenu korugovanú pre zvýšenie nosnosti a vnútornú stenu hladkú pre ľahké preťahovanie káblov.

Kabuflex® S - tyče

Vysoko akostná dvojplášťová ochranná rúra z polyethylénu PE-HD; z vonkašej strany korugovaná, vo vnútri  hladká. Dodáva sa v dĺžke 6m s obojstrannou spojkou pre spoje tesné voči piesku (SD), ktorá v spojení s tesniacimi profilovými krúžkami zabezpečuje vodotesné spojenie proti tlaku vody v hodnote 0,5bar (WD). Farba čierna.

Kabuflex® R - kotúče

Vysoko akostná dvojplášťová ochranná rúra z polyethylénu PE-HD; z konkajšej strany korugovaná, vo vnútri hladká. Dodáva sa v kotúčoch v dĺžke 50m, príp. 25m, s obojstrannou spojkou pre spoje tesné voči piesku (SD), ktorá v spojení s tesniacimi profilovými krúžkami zabezpečuje vodotesné spojenie proti tlaku vody v hodnote 0,5bar (WD). Každá rúra je vybavená lankom, ktoré slúži na pretiahnutiu lanovodu. Farba čierna.

Systémové výhody:

    odolná voči extrémnemu tlaku
    dodávané s vonkajším priemerom   
    DN75 – DN175 Kabuflex S;
    DN40-160 Kabuflex R
    nízka hmotnosť
    vysoká odolnosť voči UV žiareniu
    odolná voči hrdzaveniu
    teplotne stabilná od -40°C do +80°C
    jednoduchá pokládka vďaka 6m dlhým
    tyčiam (Kabuflex®S)
    káblové ochranné potrubie s minimom
    spojov (Kabuflex® R)